fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
SKRA WIELKOPOLSKA
Widzimy się na treningach

Historia

Klub UKS SKRA Dakowy Suche został powołany do istnienia na mocy zebrania założycielskiego 23 maja 2006 roku. Powołującym zebranie był Adam Kocik. Klub przyjął nazwę Uczniowski Klub Sportowy SKRA Dakowy Suche.

UKS SKRA jest jakoby reaktywacją istniejącego w latach '80-'90 -tych LZS SKRA Dakowy Suche, która występowała w klasie okręgowej (dzisiejsza IV liga) oraz doszedł do 1/64 Puchary Polski odpadając z Unią Swarzędz (III liga). LZS Skra Dakowy Suche grała z takimi drużynami piłkarskimi jak Ruch Chorzów sięgającej wówczas tytuł mistrza Polski i Pucharu Polski.

Lipiec 2009 roku klub zmienia nazwę na UKS SKRA WIELKOPOLSKA i przenosi siedzibę do Otusza.

Marzec 2021 klub zaczyna działać jako Akademia Piłkarska.

Zarząd klubu

Prezes: Kocik Adam